32*2,320*2,32*20 түріндегі көбейту тәсілдері.

Бөлім: Сәуле
Мұғалімнің  аты-жөні Карасаева С.Е.
Күні: 22.12.2021ж
Сынып: 3 «Б» Қатысушылар саны: 16 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы 32*2,320*2,32*20 түріндегі көбейту тәсілдері.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: 1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдана алады.
Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін табу жолын түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар: логикалық тапсырмалар орындай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің  әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
 
 
 
 
Өткен білімді еске түсіру
 
5 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру   ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Үйге берілген  тапсырманы дәптер жинап алу арқылы тексеру:
Оқу материалын жариялау . Мозайка құру арқылы тақырыпты ашу.
-Парақшаларда жазылған тапсырмаларды орындаңдар.
10*(40+5)        6*(5*10)       3*(7*10)
9*(8+10)            (20+4)*7       10*(8+4)
5*(400+200)       400*(8+3)    3*(10+300)
— Ендеше бүгінгі сабағымыз не туралы болады?
Оқу мақсаты жарияланады.
Ширату жаттығуларын жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.
«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады. Керме жіп, қысқыштар, парақ-шада жазыл-ған тапсыр-малар
Жаңа білім
10 мин
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 мин
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2 мин
 
 
Бекіту
10 мин
 
 
 
1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады.
1) Есепте. Шыққан жауаптарды өсу реті бойынша орналастыр. Сонда субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын білесің.
23*10=230 –М
120*3=360-Ы
130*3=390-С
210*3=630-Ы
22*30=660-Р
Мысыр-субұрқақ алғаш рет пайда болған ел.
3) Субұрқақ жұмыс істеп тұру үшін екі сорғының әрқайсысы сағатына 210л су айдайды. 2 сағат ішінде екі сорғы қанша литр су айдайды?
Ш:210+210=420
420*2=840
Ж: 2 сағат ішінде екі сорғы 840 литр су айдайды.
Ә) Субұрқақты жарықтандыру үшін әрқайсысына 120 шамнан 2 қатар және әрқайсысында 210 шамнан 3 қатар шам қолданылды. Барлығы қанша шам қолданылды?
Ш:120*2=240
210*3=630
240+630=870
Ж: Барлығы 870 шам қолданылды.
 2- тапсырмада ойын ойнайды.
4). Есепте.
31*2=62           11*90=990         11*7=77
210*4=840       21*40=840         220*4=880
110*3=330       11*30=330         120*3=360
330*3=990        33*30=990        11*40=440
5а) а=2см,
B= 4см
Р=(2+4)*2=12см        Р=2*2+4*2=12см
а=1см,
b= 7см
Р=(1+7)*2=16см       Р=1*2+7*2=16см
Ә) Периметрі осындай тіктөртбұрыштарды тауып, қабырғаларының ұзындығын жаз.
6) Саяхатқа туристер тобын жинады. Әр топқа 10 бала мен 20 ересек адам жиналды. Барлығы 9 топ жиналды. Қанша адам саяхатқа барады?
Ш: (10+20)*9=270
Ж: 270 адам саяхатқа барады.
Сергіту сәті
 3- тапсырмада теңдеу шешу жүзеге асады.
7) Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, оларды шығар.
(309-59):50=5
500:(907-807)=5
1000:(56+44):2=10:2=5
(667-67):100*4=6*4=24
50*7+(406-400)=350+6=356
540:9+(540+90)=60+630=690
210:30+5*(280-260)=7+5*20=107
(667+330:10)+231=700+231=931
 
Тапсырма орындайды.
 
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Тапсырма орындайды.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Билеп сергиді.
 
Есептерді шығарады. Өрнектердің  мәнін есептейді.
Дескриптор:
Шыққан жауаптарды өсу реті бойынша орналастырады -1балл.
Есептердің шешуін, жауабын табады-2балл.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Өрнектердің мәнін есептейді-1балл.
Тіктөртбұрыш-тардың периметрін есептейді-1балл.
Есептің шешуін, жауабын табады-1балл.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Дескриптор:
Өрнектердің  мәнін есептейді-2балл.
Тура теңдік пен теңсіздіктер құрастырады-1балл.
 
Оқулықдәптер,
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кері байланыс
3 мин
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»  әдісі бойынша өтеді.
Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды.
Оқу тапсырмасы: 2-тапсырма 77-бет.
Кері байланыс жасайды.
 
ҚБ қойылады.  

 

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.