Шамалар. Наурыз. Ырзалыкова А.М.
Мектебі: | Қаратай Тұрысов атындағы №53 мектеп-гимназиясы | ||||
Мұғалімнің аты-жөні: | Ырзалыкова Акерке Мақпалқызы | ||||
Пән Сынып |
Математика 1 «Б» сынып |
||||
Сабақ | 86 — сабақ | ||||
Сабақтың тақырыбы: | «Шамалар» Наурыз |
||||
Оқу мақсаты: | 1.1.3.1** уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ) қолданып өлшеу. |
||||
Бағалау критерийі: | — уақыт шамаларын ажыратады; — шамаларды өлшеу үшін өлшемдерді таңдайды; — уақыттың өлшем бірлігі сағатты қолданып өлшейді. |
||||
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ-тың басы 2 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты, дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! |
Шаттық шеңбері Математика сабағын, Жақсы ұғып аламыз. Сәулесі деп сананың Мәнінен ой табамыз. |
ҚБ: «Бағдаршам» | Слайд Шарлар Түрлі-түсті смайлик |
|
1 мин | Ребусты шешу (ауызша жүргізіледі) Шама туралы түсініктерін еске түсіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау: |
Ребусты шешеді Жауабы: шама |
ҚБ: «Бағдаршам» | Ребус Слайд Түрлі-түсті смайлик |
|
5 мин | 2. Алдыңғы білімді еске түсіру «Проектор» әдісі. 4 топқа бөлініп шамаларды өлшеу үшін өлшем бірліктерін шарларға жазады Топтық жұмыс орындайды. |
1-топ: уақыт өлшем бірліктерін шарға жазады 2-топ: ұзындық өлшем бірліктері 3-топ: сыйымдылық өлшем бірліктері: 4-топ: масса өлшем бірліктері: |
ҚБ: «Бағдаршам» | Шарлар Түрлі-түсті смайлик Топтық жұмыс таратпа парақшасы |
|
Сабақ-тың ортасы 1 мин |
Видеотүсіндірме «Апта күндері» |
ҚБ: «Бағдаршам» | Видео Түрлі-түсті смайлик |
||
5 мин | 3. Жаңа сабақ «Ашық микрофон» әдісі. Топтық жұмыс Сурет бойынша Әлия мен Сырымның бір аптада жасаған жұмыстарын әңгімелейді. |
Дескриптор: — апта күндерін атайды; — сағат неше екенін анықтайды. |
Микрофон Суреттер |
||
3 мин | Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс |
Сағаттық тіл мен минуттық тілді ажыратады; 1 сағатта неше минут бар екенін анықтайды. |
Дескриптор: — Сағаттық тілді салады; — Минуттық тілді салады. |
Жұмыс дәптері қарандаш |
|
10 мин | «Ай мен Күн» ойыны. Жұптық жұмыс. |
1. Ай атаулары мен күн атауларын сары және көк қарандашпен ретімен апарып орналастырады. 2. Жұмыс дәптеріндегі күн атауларын сары қарандашпен қоршап сызады. Ай атауларын көк қарандашпен қоршап сызады. |
Дескриптор: — Апта күндерін ретімен сәйкестендіреді — Ай атауларын ретімен сәйкестендіреді Дескриптор: — Апта күндерін сары қарандашпен қоршап сызады; — Ай атауларын көк қарандашпен қоршап сызады. Жұмыс дәптерін ҚБ: «Бағдаршам» |
Слайд Жұптық тапсырма материалы Сары, көк қарандаштар Жұмыс дәптері Түрлі-түсті смайлик |
|
2 мин | Сергіту сәті Апта күндері |
ҚБ: «Бағдаршам» | Түрлі-түсті смайлик | ||
6 мин | Тақтамен жұмыс «Ұзын-қысқа» әдісі а) Ұзындыққа берілген есептің шартын, сұрағын жазады. Шешуінде амалдарды орындап, жауабын жазады. ә) берілген есепке 7-2 өрнегі шешуі болатын есеп құрастырып шығарады. |
|
Дескриптор: -Ұзындыққа берілген есептің шартын құрастырып жазады -Сұрақ қояды -Шешуінде амалдардың мәнін дұрыс есептеп шығарады -Жауабын жазады. ҚБ: «Бағдаршам» |
Тақта Бор Оқулық |
|
5 мин | «Таразы» әдісі Жұптық жұмыс Қатар отырған екі оқушы өрнектердің мәнін парақшаға жазып, кейін сол цифрды таразы табақшасына жазады. Ең көп есептеудің мәнін тапқан жұп сыңары анықталады. |
Дескриптор: -Өрнектің мәнін табады -Тиісті өлшем бірліктерін жазады. ҚБ: «Бағдаршам» |
Топтық жұмыс таратпа парақшалары |
||
2 мин | «Сәйкестендір» | ҚБ: «Бағдаршам» | Таразы Ананас Апельсин Жүзім |
||
3 мин | Кері байланыс Бағалау |
Бүгінгі сабақта алған білімдерін қаншалықты меңгергендігі бойынша таразылап айтып шығады. Жинаған смайликтерді таразыға салып өлшейді. |
ҚБ: «Бағдаршам» | Таразы смайлик |
|